Петришин та Партнери

  • Головна
  • Про нас
  • Сфери послуг
  • Новини
  • Відгуки
  • Контакти

Міліція не любить селфі. Але...

Міліція не любить селфі. Але...
До написання цього тексту мене спонукав телефонний дзвінок від моєї довірительки о 8-й годині недільного ранку . 
 
Як випливало з її розповіді, вона мандрувала по Закарпатті на власному автомобілі. Де була без поважної на це причини зупинена тамтешніми представниками патрульної поліції.     
Внаслідок перевірки її документів, поліціянтам видалося, що водійське посвідчення у неї якесь не таке. Посвідчення вилучили. Натомість, не залишивши їй ані протоколу, ані будь якого іншого процесуального документу, що свідчив би про те хто саме, та з яких підстав вилучив документ.        Одним словом документи у неї вилучили, а на прощання додали: - «Документи ваші ми вилучаємо.  Відішлемо їх на експертизу. Тримайте наш номер телефону, якшо-шо дзвоніть !»
 
Як наслідок, моя довірителька як представниця слабшої половини людства звичайно ж розстроїлася, та розпочала телефоннний марафон до всіх хто б міг порадити, що їй робити далі.
 
Я порадив їй повернутися до поліціянтів, сфотографувати їх, та отримати примірник протоколу про вилучення. Що виявилося зовсім не легко. «Нові» копи на відріз заперечили проти такої фотосесії, махали руками, та волали, що це незаконно.
 
З гореполіціянтами все зрозуміло. Буде комплекс скарг. Догани. Грошові відшкодування за завдані збитки. Але, що робити з явищем у вигляді професійної некомпетентності ?!
 
Так, далеко не всі представники колишньої міліції були люстровані. 80% з тих, що звикли працювати по старинці залишилися на посадах. І враховуючи давні звички цих «безсмертних мамонтів», скажу так, вони ну дуууже дратуються коли хтось намагається зняти їх на відео, або ж не приведи Господи сфотографувати їхнє службове посвідчення. Ніяк не збагнуть вони, що все, епоха міліцейського свавілля минула. Час публічності та відкритості.
 
Отож виникає питання, що ж робити людям, які опиняються в аналогічній до вище описаної ситуації ?! Можна знімати на фото/відео працівника правоохоронного органу чи ні ?!  
 
Можна, і дозволяє нам робити це один із багатьох законодавчих актів:
 
Законом України «Про інформацію» ч. 2 статтею 21 роз’яснюється, що -  Конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень…
Ч. 4 п. 5 цієї ж статті вказується, що - До інформації з обмеженим доступом не можуть бути віднесені такі відомості про незаконні дії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб
 
З вище наведеного можна зробити висновок, що інформація про представників правоохоронних органів, якими є поліція, не є конфіденційною, а відтак є відкритою. Отже водію на місці зупинки не є заборонено фотографувати на мобільний телефон дії представника поліції, і його службового посвідчення. Навпаки, такі застережні дії, в подальшому можуть бути суттєвим доказом в питанні оскарження.
 
А відтак пані та панове, озброюйтеся інформацією, будьте сміливішими та впевнено клацайте своїми фотоапаратами в присутності стражів правопорядку.
 




Новини

© 2018+